Canva w biznesie ślubnym-dlaczego warto z niej korzystać?

Canva to program do samodzielnego tworzenia różnych materiałów graficznych, bez konieczności znajomości zasad projektowania.

To proste narzędzie, na którym poruszasz się intuicyjne, a sama praca nad projektem jest bardzo przyjemna. Znajomość obsługi Canvy pomoże Ci zaoszczędzić wydatki na profesjonalnego grafika, zwłaszcza na początkowym etapie działania firmy. Do Canvy możesz mieć dostęp na komputerze i smarfonie w języku polskim i angielskim. Daje to mnóstwo możliwości, możesz edytować i tworzyć projekty od podstaw, które zapisują się automatycznie w programie.

Dzięki aplikacji na smarfony masz zawsze dostęp do swoich grafik, które możesz pobierać i udostępniać bezpośrednio na dysku Google, przesyłać linki do ich edycji lub udostępniać bezpośrednio na Facebooku.

Program działa w wersji bezpłatnej i pro. Oferuje bibliotekę grafik, filmów, muzyki i zdjęć, którą dowolnie możesz edytować i tworzyć projekty pasujące do Twojego stylu. Wykonane w Canvie projekty, będą profesjonalnie się prezentować i wzmacniać wizerunek Twojej marki.

Przykładowe projekty, które zaprojektujesz w Canvie:

Identyfikacja wizualna marki

Stworzenie identyfikacji wizualnej marki z Canvą jest bardzo proste. Narzędzie to pozwoli Ci na oszczędność czasu. Stworzoną identyfikację wizualną, będziesz mogła zapisać, a potem używać we wszystkich projektach. Dzięki temu uzyskasz spójność przekazu i wzmocnisz jego autentyczność. W Canvie przygotujesz projekt logo, dobierzesz czcionki (fonty) i paletę barw. Takie zastosowanie ułatwi Ci konsekwentne stosowanie wybranych przez Ciebie kolorów i czcionek we wszystkich projektach.

Grafiki do mediów społecznościowych

W Canvie znajdziesz odpowiednio zaprojektowane szablony, które dopasujesz do swojej marki lub możesz tworzyć grafiki od podstaw. Automatycznie dopasujesz rozmiar zdjęcia do platformy, stworzysz animacje, tutoriale, edytujesz zdjęcia, stworzysz kolaże zdjęć i znajdziesz wiele innych ciekawych i potrzebnych Tobie funkcji. Dzięki czemu wyróżnisz się na tle konkurencji.

Oferta

Stworzysz nieszablonową ofertę, która będzie spójna z Twoją marką i skrojona do Twoich potrzeb.

Prezentacje

Dzięki możliwości Canvy przygotujesz prezentację na spotkanie z klientem. Masz możliwość skorzystania z wyszukiwarki szablonów lub możliwość stworzenia jej od podstaw według swojego autorskiego projektu.

Moodboard-tablica inspiracji

Moodboard zwany inaczej tablicą inspiracji to w pracy stylisty ślubnego bardzo przydatne narzędzie. To zestaw kolorów, elementów dekoracji, inspiracji, które mają posłużyć przy tworzeniu projektu lub prezentacji propozycji aranżacji.

PS. Jeżeli chcesz się nauczyć obsługi Canvy i tworzyć projekty, zapraszam Cię do grupy Akademia/Ewis Dekoracje – Edukacja i Rozwój w Branży Ślubnej. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *