Jak wyznaczać cele dla swojego biznesu ślubnego?

Podstawą osiągania wszelkich sukcesów jest wyznaczanie konkretnych celów. Wskazują one nam kierunek, w którym powinniśmy podążać.

Określając je we właściwy sposób, uzyskujemy większą kontrolę nad naszą przyszłością i rozwijamy się, tak jak chcemy. Doskonalimy się i poprawiamy jakość naszego życia. Dzięki jasno określonym celom, zyskujemy pewność i stabilizację. Coraz więcej osób stara się określać cele, ale nie zawsze robią to skutecznie.

7 kroków skutecznego wyznaczania celów

1. Zdecyduj, czego chcesz.

Ta rada może wydawać się oczywista, ale większość osób ma problem z określeniem, czego tak naprawdę chcą. Dobrym sposobem na zorientowanie się jakie są Twoje pomysły i pragnienia jest wizualizacja i wypisanie ich na na papierze. Pomogą Ci w tym zadane pytania:

  • Co jest najważniejsze dla mnie w tej dziedzinie?
  • Co chcę zmienić w moim życiu?
  • Jak chcę, żeby wyglądała dana sfera życia?
  • Czego nie chcę w moim życiu?
  • Co nie lubię i czego mam dość?

2. Forma zapisania celu.

Zapisuj wszystko co myśli Ci przyniosą. Ważne jest , żeby zapisać to na kartce a nie w laptopie. Po tym procesie Twój mózg jest w stanie wybrać najbardziej pożądane i osiągalne cele. Jest to ściśle związane z psychologią, gdzie uruchomisz silne skojarzenia i połączenia z umysłem podświadomym, siłą sprawczą, która ma na celu nas wspierać i przyciągać odpowiednie okoliczności w celu realizacji określonego celu.

Zapisz cel w czasie teraźniejszym i w jednej osobie. Mózg nie rozróżnia pojęcia czasu.

3. Uzasadnij swoje cele.

Dobre zrozumienie przyczyn źródłowych Twoich celów jest bardzo ważne. Dzięki temu łatwiej wytrwać w działaniu i realizacji zadań do wykonania. Zadaj sobie pytanie „Dlaczego tak naprawdę chcesz osiągnąć ten cel”? Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci się utwierdzić, że nie była to chwilowa zachcianka.

4. Wyznacz termin końcowy.

Twoje cele, powinny być określone w czasie, mieć początek i koniec. Cele bez określonego terminu stracą znaczenie. W łatwy sposób zrzucisz odpowiedzialność za dążenie do celu i będziesz grać na zwłokę, a przez to wiele stracisz.

5. Sporządź listę.

Opracuj listę zgodnie z priorytetami i podziel partię czynności co trzeba zrobić. Określ jakie działania trzeba zrobić na początku, a co można odłożyć na później.

6. Zacznij natychmiast działać.

Realizacja celów stanowi klucz do wszelkiego sukcesu. Najważniejszy jest pierwszy krok, podejmij działanie, które będzie Cię przybliżać do Twojego celu.

7. Zaplanuj pracę w sposób, aby codziennie mogła przybliżać Cię do celu.

Rozłóż czynności w ciągu dnia, tak, aby nie marnować cennego czasu. Dzięki takiej dyscyplinie, którą sobie narzucisz, szybko wyprzedzisz innych i dołączysz do najlepszych w branży. Cele motywują i wyzwalają pokłady niesamowitej energii, są kołem napędowym sukcesu i pomagają pokonać chaos i rozgardiasz.

Wskazówki te powinny Ci pomóc w realizacji Twoich celów i osiągnięciu sukcesu. Jednak trzeba mieć świadomość, że nie zawsze udaje nam się uzyskać to co chcemy za pierwszym razem. Ważne jest, aby nie poddawać się i dobierać takie cele, które pomogą Ci się rozwijać, niezależnie od tego czy osiągniesz swój cel czy też nie. Wszystko polega na uczeniu się i posuwaniu naprzód, każdego dnia, krok po kroku, dzień za dniem. Stawaniu się lepszą wersją siebie.

PS. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian zapraszam Cię do grupy Akademia/Ewis Dekoracje – Edukacja i Rozwój w Branży Ślubnej.

Mamy początek nowego roku, u mnie intensywne podsumowania i planowanie działań na ten rok, a jak wygląda to u Ciebie? 

Planujesz?

Chcesz zaplanować?

Jak podsumować rok i wyciągnąć wnioski w biznesie ślubnym aby z sukcesem zaplanować nowy i poprawić wyniki finansowe? –pobierz karty pracy, dostępne w sklepie

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *