Planowanie 12 tygodniowe – skuteczny sposób na realizację swoich celów.

programy grupowe Akademia Ewis Dekoracje

Podstawą osiągania wszelkich sukcesów jest wyznaczanie konkretnych celów. Wskazują one nam kierunek, w którym powinniśmy podążać.
Jak wyznaczać cele dla swojego biznesu ślubnego? opisałam TUTAJ 

Realizacja celów jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala nam rozwijać się, zwiększać nasze umiejętności i osiągać sukcesy w życiu.

Czy zdarza Ci się, że wymyślisz sobie cel, ale po pewnym czasie z trudem realizujesz swoje plany?

Problem może wynikać ze strategii planowania, która nie uwzględnia wystarczająco czasu i konkretów. 

Skutecznym sposobem na wdrożenie celów, jest planowanie w cyklach 12 tygodniowych.

Daje to wystarczająco dużo czasu na to, aby sprawdzić i zobaczyć pierwsze efekty, a także pozwolić na dostosowanie do zmian okoliczności.

Pozytywną stroną takiego planowania, jest skupianie się na krótkoterminowych zastosowaniach. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć koncentrację i motywację, a także lepiej kontrolować postępy.

Oto kilka kroków, które pomogą Ci w realizacji celów, planując w cyklu 12 tygodniowym:

  1. Określ swoje cele: 

Jakie cele chcesz osiągnąć w ciągu 12 tygodni? 

Naturalnie jest, że Twoje cele, powinny być określone w czasie, mieć początek i koniec. Na przykład, zamiast wyznaczać sobie cel „chcę być bardziej aktywna w mediach społecznościowych”, postaw sobie dokładnie cel „zdobędę 300 obserwujących na facebooku”.

  1. Podziel cele na mniejsze kroki:

Następnie podziel swoje cele na mniejsze kroki, które będziesz realizować w ciągu 12 tygodni. Na przykład, jeśli twoim celem jest zdobycie 300 obserwujących, to jeden z mniejszych kroków może być „zdobędę 100 obserwujących miesięcznie na facebooku”.

  1. Utwórz harmonogram działań: 

Na podstawie mniejszych kroków, które ustaliłaś, utwórz harmonogram działań na następne 12 tygodni. Uwzględnij, że harmonogram jest realistyczny i uwzględnia czas, który wykorzystasz na realizację swoich celów. Określ, czego musisz się nauczyć, co zrobić, żeby realizacja planu się powiodła.

  1. Śledź postępy: 

Regularnie śledź swoje postępy, aby sprawdzić, czy wykonałaś kroki, które ustaliłeś w harmonogramie działań. Jeśli napotkasz trudności, sprawdź, jak możesz dostosować swoje działanie lub harmonogram, aby realizować swoje cele.

  1. Dostosuj plan: 

Jeśli zdarzy się, że zmienisz niektóre zadania w trakcie realizacji planu, dostosuj je tak, aby osiągnąć swój cel. 

Po 12 tygodniach czas na podsumowania swoich działań. Oceń, co się udało osiągnąć, a co nie i co było blisko powodzenia. Na tej podstawie, możesz planować następny cykl i włączyć dodatkową korektę.

PS. Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia w realizacji najważniejszych celów zawodowych oraz w przeprowadzaniu fundamentalnych zmian zapraszam Cię do grupy Akademia/Ewis Dekoracje – Edukacja i Rozwój w Branży Ślubnej.

 

Similar Posts